Webgune honek cookieak erabiltzen ditu, propioak eta hirugarrenenak, zure nabigazioa optimizatu, zure nahietara egokitu eta analisi-lanak egiteko. Nabigatzen jarraituz gero, gure Cookieei buruzko politika onartzen duzu.

BATZORDE BETEARAZLEA

 

Batzorde Betearazleak gutxienez hemeretzi kide eta gehienez hogeita bost kide ditu, Federazioaren kideak diren toki entitateen ordezkarien artetik aukeratuak.  Lehendakaria eta lehendakariordea berezko batzordekideak dira.

2019-2023ko legegintzaldirako Batzorde Betearazleak honako kide hauek ditu:

 

Lehendakaria: Juan Carlos Castillo Ezpeleta, Azkoiengo alkatea.

Lehen lehendakariordea: Mario Fabo Calero, Martzillako alkatea.

Bigarren lehendakariordea: Ander Oroz Casimiro, Antsoaingo alkatea.

 

3.000 biztanletik beherako udalerri bakunen ordezkariak:

Aitor Larraza Carrera, Irurtzungo alkatea.

Oihan Mendo Goñi, Garesko alkatea.

Jesús Esparza Iriarte, Kasedako alkatea.

Mª Carmen Segura Moreno, Alesbesko alkatea.

 

3.000 biztanletik 20.000ra bitarteko udalerri bakunen ordezkariak:

Jesús María Arruzubieta Astiz, Tafallako alkatea.

Raúl Maiza González, Berriozarko alkatea.

David Álvarez Yanguas, Castejongo alkatea.

Óscar Bea Trincado, Cintruenigoko alkatea.

 

20.000 biztanletik gorako udalerri bakunen ordezkariak:

Enrique Maya Miranda, Iruñeko alkatea.

Alejandro Toquero Gil, Tuterako alkatea.

 

500 biztanletik beherako udalerri konposatuen ordezkariak:

Pedro José Soto Eguren, Gesalazko alkatea.

 

500 biztanletik gorako udalerri konposatuen ordezkariak:

Manuel Romero Pardo, Aranguren Ibarreko alkatea.

 

500 biztanletik beherako kontzejuen ordezkariak:

Mikel Joseba Landabere Villanueva, Aurizberriko Kontzejuko burua.

 

500 biztanletik gorako kontzejuen ordezkariak:

Cristina Recalde Vallejo, Artikako Kontzejuko burua.

 

Beste entitate batzuen ordezkariak:

Fernando Ferrer Molina, Erriberako Mankomunitateko lehendakaria.

Sabina García Olmeda, Izarbeibarko Mankomunitateko lehendakaria.

 

Eskualdeen ordezkariak:

Sakanako eskualdea: David Oroz Alonso, Urdiaingo alkatea.

Vianako eskualdea: Yolanda González García, Vianako alkatea.

Agoizko eskualdea: Ángel Martín Unzue Ayanz, Agoizko Alkatea.

Larraungo eskualdea: Mikel Zabaleta Aramendía, Leitzako alkatea.

Erronkari-Zaraitzuko eskualdea: Itziar Semberoiz Garralda, Espartza Zaraitzuko alkatea.

Ultzamako eskualdea: Esther Lacasta Pérez-Ilzarbe, Basaburuako alkatea.